Çimkent'te "Milli Kültür, Dil ve Hoca Ahmet Yesevi" Konferansı düzenlendi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Filoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ercan Ömirbayev, Öğretim Görevlileri Turgay Akduruş ve Kenan Semiz, Kazakistan'ın Çimkent şehrinde bulunan Beşeri Bilimler ve Teknoloji Üniversitesinde "Milli Kültür, Dil ve Hoca Ahmet Yesevi" konulu konferans verdi.

Beşeri Bilimler ve Teknoloji Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından organize edilen konferans, 30 Mart 2016 Çarşamba günü saat 15.00'de üniversitenin toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirildi. Yaklaşık iki saat süren konferansa Beşeri Bilimler ve Teknoloji Üniversitesi hoca ve öğrencileri katılım gösterdi. Dilin milli kültür üzerindeki rolünün ve Türk milli kültürünün oluşumunda Hoca Ahmet Yesevi etkisinin ortaya konulmaya çalışıldığı konferansın son bölümü, soru-cevap ve karşılıklı sohbet havasında tamamlandı.

Program, Beşeri Bilimler ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galımjan Muratulı Jurinov'un imzaladığı teşekkür plaketlerinin, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdüresi Prof. Dr. Rima Baygarakızı Tavkebayeva tarafından Yrd. Doç. Dr. Ercan Ömirbayev, Öğretim Görevlileri Turgay Akduruş ve Kenan Semiz’e takdim edilmesiyle son buldu.


Haber Resimleri