Mütevelli Heyet Başkanı Hazırlık Fakültesinde

 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 14 Nisan Perşembe günü Üniversitemizin Kentav yerleşkesine ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlerinde, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a; Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Nursoy eşlik ettiler.

Yıldız, programına Kentav Valisi Sn. Abdibahit Makulbaev’i makamında ziyaret ederek başladı. 15:30’da gerçekleşen ziyaretin ardından Yıldız, beraberindeki Heyet’le birlikte Hazırlık Fakültesine geçtiler. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki Heyet; Hazırlık Fakültesinin girişinde Enstitü Müdürü Prof. Dr. Kemalbek Berkimbayev, Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Mustafa Canbaz, fakülte personeli ve öğrencileri tarafından coşkuyla karşılandı.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki Heyet ilk olarak Hazırlık Fakültesi bahçesinde Fidan Dikme törenini gerçekleştirdiler. Törenin ardından Fakülte önünde akademik, idari personel ve öğrencilerle toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki Heyet, Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Mustafa Canbaz’ı makamında ziyaret ettiler ve Dekan Dr. Mustafa Canbaz’dan fakülteyle ilgili bilgiler aldılar. Prof. Dr. Musa Yıldız, farklı coğrafyalardan gelen öğrencilerimizin ilk olarak Hazırlık Fakültesinde eğitime başladığını ve ilk kez üniversitemizle burada tanıştıklarını belirterek Hazırlık Fakültesinin önemini ve çok farklı bir konumda olduğunu ifade etti. Fakülte Dekanı Dr. Mustafa Canbaz, Fakülte hakkında bilgiler verdikten sonra Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki Heyet, Hazırlık Fakültesi Toplantı Salonunda sertifika programına katılarak Doğalgaz Tesisatı kursiyerlerine ve İngilizce Kulübü öğrencilerine sertifikalarını takdim ederek onları tebrik ettiler.

Sertifika töreninin akabinde Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hazırlık Fakültesi Toplantı Salonunda öğrencilerle “Öğrenciler Soruyor, Başkan Cevaplıyor” adlı bir toplantı gerçekleştirerek öğrencilerin sorularına cevap verdi. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, öğrencilerle teker teker tanıştı ve hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki Heyet Hazırlık Fakültesinden ayrıldılar.


Haber Resimleri