Türk Dünyası, Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin Nevruz Şöleninde Buluştu

Ahmet Yesevi Üniversitesi bünyesinde her yıl yapılan Nevruz Bayramı kutlamaları bu yıl "V. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi"nin kapanış tarihi olan 15 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi. Türkistan halkının da yoğun ilgi ve katılım gösterdiği Nevruz Bayramı kutlamaları tam bir şölen havasında geçti.

Türkistan Valisi Alipbek Öserbayev, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın birlik, beraberlik, iyi dilek ve temenni mesajlarıyla başlayan program, Bartın Üniversitesi'nin öğrencilerinden oluşan folklor ekibi ile Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencilerinin ortaya koyduğu müzik ve halkoyunu gösterileri izleyenlerden tam not aldı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin başarılı akademisyen ve personeline teşekkür belgeleri ve hediyeleri; Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış tarafından takdim edildi. Daha sonra Nevruz Çadırına geçen Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış kendilerine ikram edilen Türk Dünyasının değişik yemeklerden tattılar.

15 Nisan 2016 Cuma günü Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin Türkistan yerleşkesinde gerçekleştirilen Nevruz Bayramı kutlamaları Türk Dünyasının dört bir yanından gelen misafirlerin verdiği birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik mesajlarıyla son buldu.


Haber Resimleri