Ahmet Yesevi Üniversitesi İle Bartın Üniversitesi Arasında İşbirliği Mutabakat Anlaşması İmzalandı

Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "V. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi" münasebetiyle Kazakistan'ın Türkistan şehrinde bulunan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan ile Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış arasında pek çok alanda işbirliği sağlayan Mutabakat Anlaşması imzalandı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'ın ön görüşmelerini yürüttüğü anlaşma, Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde bulunan Mütevelli Heyet Başkanlığı makamında imzalandı.

Taraflar arasında imzalanan Uluslararası Eğitim İşbirliğinde Mutabakat Anlaşması; başta öğretim elemanı ile öğrenci değişimi olmak üzere, ortak araştırma faaliyetleri, uzaktan eğitim ve örgün eğitimle ders etkinliği, seminerlere ve akademik toplantılara katılım, kısa süreli kurs programları düzenlenmesi, yayınlanmış akademik materyaller ve diğer bilgilerin değişimi ile özel kısa süreli akademik programların düzenlenmesi gibi pek çok alanı kapsamaktadır.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, söz konusu işbirliği mutabakat anlaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamada; uluslararası platformda  hatırı sayılır bir konuma sahip olan bu iki güzide eğitim kurumunun, birbirleriyle gerçekleştirecekleri eğitim ve bilim alanındaki paylaşımlarının her iki üniversiteye de önemli bir katkı ve tecrübe sağlayacağına vurgu yaptı.


Haber Resimleri