Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesinden Türkistanlı Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan yerleşkesinde, Üniversitemiz öğrencilerinden Atilla Atmaca'nın koordinatörlüğünde bu yıl ilki gerçekleştirilen "Ahmet Yesevi Üniversitesi Bahar Şenlikleri Türk Dünyası Gençlik Festivali" çerçevesinde Türkistan'da bulunan Erciyes Üniversitesi Köroğlu Müzik Grubu ile ressam Turgut Türker tarafından Türkistan'daki engelli çocukların okuluna ve Sunak ile Kızılasker köylerine bir ziyaret gerçekleştirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Erciyes Üniversitesi Köroğlu Müzik Grubu mini bir konser verirken ressam Turgut Türker de çocuklarla birlikte okulun duvarlarına çeşitli resimler çizdi. Program dolayısıyla sevinçleri gözlerinden okunan ve doyasıya eğlenen çocuklar için Ahmet Yesevi ile Erciyes Üniversiteleri tarafından hazırlanan hediyeler, okul yönetimine takdim edildi. Çocuklar için hazırlanan bu sürpriz program dolayısıyla, çocukların yanı sıra ailelerin ve büyüklerin de oldukça eğlendiği gözlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencileri, Erciyes Üniversitesi öğretim görevlisi Süleyman Aydın, Köroğlu Müzik Grubu ve ressam Turgut Türker tarafından Türkistanlı çocuklar için gerçekleştirilen etkinlik çok renkli, mutlu ve eğlenceli sahnelerle son buldu.


Haber Resimleri