Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın Iğdır ziyaretleri

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından davet edilen Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 26-27 Mayıs 2016 tarihlerinde Iğdır’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında ilk olarak Iğdır Valisi Davut Haner’i ziyaret eden Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesi ve UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı çerçevesinde yapılacak etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi. Prof. Dr. Musa Yıldız, ziyaret sonunda Iğdır Valisi Davut Haner’e bir plaket verdi ve Başkanlık Yayınlarından ‘Divan-ı Hikmet’ kitabını hediye etti. Iğdır Valisi Davut Haner de Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a kahve takımı hediye etti.

Iğdır Valiliği ziyareti ardından Iğdır Tuzluca Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu açılış törenine katılan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, törende yaptığı konuşmada Hoca Ahmed Yesevi Hazretlerinin Türk-İslam dünyasındaki önemine dikkat çekti. Açılış törenine Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ. Hakkı Yılmaz, Tuzluca Kaymakamı İbrahim Civelek ve Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt de  katıldı. Açılışta ayrıca Ahmet Yesevi Üniversitesi ve TİKA işbirliği ile Ahmed Yesevi'nin adını taşıyan ilk ve orta dereceli okullar için hazırlanan, içinde Ahmed Yesevi ile ilgili bugüne kadar yayımlanan kitapların yer aldığı "Ahmed Yesevi Kitaplığı" da hediye edildi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Iğdır Valisi Davut Haner ile birlikte Tuzluca Kaymakamı İbrahim Civelek’i ziyaret etti ve Başkanlık Yayınlarından ‘Divan-ı Hikmet’ kitabını hediye etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Iğdır ziyaretleri kapsamında Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ. Hakkı Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Iğdır Üniversitesi arasında yapılabilecek ortak işbirliği konuları görüşüldü. Ziyaret sonunda Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, günün anısına Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ. Hakkı Yılmaz’a Başkanlık Yayınlarından ‘Divan-ı Hikmet’ kitabını hediye etti. Prof. Dr. İ. Hakkı Yılmaz da, Prof. Dr. Musa Yıldız’a plaket ve üniversite yayınlarından hediye etti.

Iğdır temasları kapsamında Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ı ziyaret eden Prof. Dr. Musa Yıldız Ahmet Yesevi Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Emniyet Müdürü Yüksel Babal ziyaret sonunda Prof. Dr. Musa Yıldız’a plaket takdim etti.

Son olarak Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı ziyaret eden Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a Hakan Cırıt tarafından yöresel bebekler hediye edildi.


Haber Resimleri