Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri Ön Savunma verdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin düzenlemiş olduğu, 30 Ocak 7 Şubat tarihleri arasında üniversitemizin Türkistan Yerleşkesi Türkoloji Enstitüsü ve merkez kütüphanenin konferans salonlarında, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik ön tez savunma programı gerçekleştirildi.

Alanlar arası koordinasyon kurulu tarafından yürütülen bu faaliyet,  Türk filolojisi, İngiliz Filolojisi, Kazak Dili Edebiyatı ve Türkoloji bölümlerinin ortak çalışmalarıyla planlanmıştır. Bu kapsamda Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Talcan Raimberdiev’in de talimatıyla Üniversitemizin Türkoloji Enstitüsü Müdürü Dr. Serdar Dağıstan’ın başkanlığında,  Üniversitemizde görev yapan akademisyenlerden oluşan koordinasyon kurulu oluşturulmuştur. Koordinasyon kurulu tarafından yüksek lisans ve doktora yapmakta olan 60 öğrencinin tezleri incelenmiştir. Yaklaşık iki hafta süren bu program çerçevesinde son olarak 7 Şubatta doktora öğrencilerinin tez raporları kabul edilerek tamamlanmıştır.

 Alanlararası Koordinasyon Kurulu Başkanı Dr. Serdar Dağıstan:’’Düzenlemiş olduğumuz bu faaliyetlerle Üniversitemizde öğrenim görmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tezlerini denetlemek ve eksiklikleri gidermek için planlanmıştır. Enstitümüzde gerçekleşen bu organizasyona eksiksiz katılım gerçekleşmiş, öğrencilerin tezlerindeki eksiklikler giderilerek yılsonuna kadar öğrenciler tecrübe ve deneyim kazanarak hazır hale getirilmesi amaçlanmıştır’’ dedi.

 Ayrıca bu hususta gerekli bilgi ve birikimleri ile öğrencilere her konuda desteklerini esirgemeyen Alanlararası Koordinasyon Kurulu üyelerine de emeklerinden dolayı teşekkür eden Dr. Serdar Dağıstan öğrencilere başarılar diledi.


Haber Resimleri